Sports Live
ଗାଁ ରୁ ଗ୍ଲୋବ ଗୋଟିଏ କ୍ଲିକରେ

ନିଃଶ୍ବାସ ଅଟକିଲା ଭଳି ମ୍ୟାଚ: ପାକିସ୍ତାନଠୁ ଜିତିଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ମନ ଶୁଖାଇଲେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଫ୍ୟାନ୍ସ

0 205

ପାକିସ୍ତାନ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା: ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ଯାଟସ୍ୟାନ ଆଉଟ ହୋଇଯିବା ପରେ ବଲରଙ୍କୁ ଭରସା କରି ବହୁ କଷ୍ଟରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା। ବିଶ୍ୱକପରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଷଷ୍ଠ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ନିଜର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ଷଷ୍ଠ ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଏହା ପଞ୍ଚମ ବିଜୟ ଥିଲା। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳିବାବେଳେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ୨୭୦ ରନରେ ସୀମିତ ରହିଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ ୪୭.୨ ଓଭରରେ ୯ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଛି।

ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ରୋମାଞ୍ଚକର ଥିଲା ଏବଂ ଶେଷ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ସପକ୍ଷରେ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଶେଷରେ ଜିତିଛି । ୪୮ ତମ ଓଭରରେ କେଶବ ମହାରାଜଙ୍କ ଚୌକା ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି।

Advertisement

ଏହି ପରାଜୟ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ସେମିଫାଇନାଲ ଦୌଡ଼ରୁ ପ୍ରାୟ ଆଉଟ୍ ହୋଇଛି। ବାବରଙ୍କ ଟିମ୍ ୬ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୪ ଟି ପରାଜୟ ଏବଂ ୨ ଟି ବିଜୟ ପରେ ମାତ୍ର ୪ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛି। ଏବେ ଯଦିଓ ପାକିସ୍ତାନ ଅବଶିଷ୍ଟ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ୧୦ ପଏଣ୍ଟ ପାଇପାରିବ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମିଫାଇନାଲକୁ ଯିବା ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ହେବ। କାରଣ ଅତିକମରେ ୬ ଟି ବିଜୟ ଯଥା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୪ ଦଳ ପାଇଁ ୧୨ ପଏଣ୍ଟ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇପାରେ। ଏହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ, ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ମଧ୍ୟ ସେମିଫାଇନାଲ ଦୌଡ଼ରୁ ବାଦ ପଡିପାରନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନର ପରାଜୟ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ବିଜୟ କାରଣରୁ ପଏଂଟ ଟେବୁଲରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ହରାଇଛି। ଭାରତୀୟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଛି। ତେବେ ଉଭୟ ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୧୦ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆଫ୍ରିକାର ନିଟ୍ ରନ୍ ହାର ବହୁତ ଭଲ। ଏହି କାରଣରୁ ଆଜି ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନର ବିଜୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇପାରିଲା ନାହିଁ। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ଚାରିଟି ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧ କେବଳ ୬ ଟି ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁମାନ କରାଯାଇପାରେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.