Sports Live
ଗାଁ ରୁ ଗ୍ଲୋବ ଗୋଟିଏ କ୍ଲିକରେ

ବ୍ୟାଟର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କୁ କାହିଁକି କଡ଼ା ଭାଷାରେ ସମାଲୋଚନା କଲେ ବୋଲର ଶ୍ରୀସନ୍ଥ?

0 64

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାଙ୍ଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଶ୍ରୀସନ୍ଥ। ଲିଜେଣ୍ଡ୍ସ ଲିଗ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚରେ ଅଶାଳୀନ ଭାଷା ପ୍ରୟୋଗ ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ାର ସୀମା ଟପିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି କେରଳର ଏହି କ୍ରିକେଟର।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରସାରିତ ଏକ ଭିଡିଓ କ୍ଲିପରେ ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପଡ଼ିଆ ଭିତରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେବା ପରେ ଶ୍ରୀସନ୍ଥ ଏଭଳି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀସନ୍ଥ ଏକ ଲାଇଭ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ସେସନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଗମ୍ଭୀର ତାଙ୍କୁ ଏକାଧିକ ଥର ଫିକ୍ସର ବୋଲି କହିଥିଲେ ଏବଂ ଏପରିକି ତାଙ୍କ ପ୍ରତି ଏବଂ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ପ୍ରତି ଏଫ୍ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ।

ଶ୍ରୀସନ୍ଥ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଆଚରଣରେ ନିରାଶା ପ୍ରକାଶ କରି କହିଥିଲେ, ଏକ ଅହଙ୍କାରୀ ଏବଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶ୍ରେୟହୀନ ବ୍ୟକ୍ତି। ସେ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବା ସହ ସେ ନିଜକୁ ସୁପ୍ରିମ୍ କୋର୍ଟଠାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବୋଲି ଭାବୁଛନ୍ତି କି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀସନ୍ଥ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବାରମ୍ବାର ‘ଫିକ୍ସର’ ଶବ୍ଦ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ ସ୍ପଟ୍ ଫିକ୍ସିଂରେ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଅଭିଯୋଗରେ ସେ ଭୋଗିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଙ୍ଘର୍ଷ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିବା ସହ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାର ଅଧିକାର ଉପରେ ଶ୍ରୀସନ୍ଥ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି।

Advertisement

ଶ୍ରୀସନ୍ଥ କମେଣ୍ଟ କରି କହିଛନ୍ତି, ଆପଣ ଜଣେ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ ଏବଂ ଜଣେ ଭାଇର ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିଛ। ମୁଁ କେବଳ ହସିଲି ଏବଂ ନିରୀକ୍ଷଣ କଲି, ଏବଂ ତୁମେ ମୋତେ ଫିକ୍ସର୍ ବୋଲି ଲେବଲ୍ ଦେଖାଇଛ? ଗମ୍ଭୀର? ଆପଣ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଠାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ କି?

ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ କ୍ରିକେଟ୍ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ବେଳେ ଲିଜେଣ୍ଡ୍ସ ଲିଗ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ପକ୍ଷରୁ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ଏଲ୍ଏଲ୍ସିର ଆଚରଣ ଓ ନୈତିକତା କମିଟିର ମୁଖ୍ୟ ସୟଦ କିରମାନି ଏକ ବିବୃତିରେ ଏହି ଘଟଣାର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ତଦନ୍ତକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

“ଲିଜେଣ୍ଡ୍ସ ଲିଗ୍ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ଖେଳର ଭାବନାକୁ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ଏବଂ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଉପରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ତଦନ୍ତ କରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସମେତ ପଡ଼ିଆ ଭିତରେ ଏବଂ ବାହାରେ କୌଣସି ଅସଦାଚରଣ ଘଟିଲେ ତାହାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି ଭାବେ ମୁକାବିଲା କରାଯିବ।”

ଏହି ବିବୃତିରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରାଯାଇଛି ଯେ ଲିଗରେ ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଆଚରଣ ବିଧି ରହିଛି ଏବଂ ଲିଗ୍, ଖେଳର ଭାବନା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଦଳକୁ ବଦନାମ କରୁଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ।

ଉଭୟ ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହ ଲିଗ୍ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବାରୁ ଏହି ଘଟଣାର ପରିଣତି କ’ଣ ହେବ ତାହା ଦେଖିବାକୁ ବାକି ରହିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.