Sports Live
ଗାଁ ରୁ ଗ୍ଲୋବ ଗୋଟିଏ କ୍ଲିକରେ

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଯଦି ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ‘ପ୍ରଥମେ ଆପଣ’ ଶୈଳୀରେ ଯିବେ ଭବିଷ୍ଯତରେ ହେବ ଅଡ଼ୁଆ!

0 74

ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ: ଲକ୍ଷ୍ନୌକୁ ସଂସ୍କୃତିର ସହର କୁହାଯାଏ। ସମସ୍ତେ ଏଠାରେ ‘ପ୍ରଥମେ ଆପଣ’ ର କାହାଣୀ ଶୁଣିଥିବେ ନିଶ୍ଚୟ। ଏହି ସଂସ୍କୃତି ସହରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଏହାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରବିବାର ଅର୍ଥାତ୍ ୨୯ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଏବଂ ଯଦି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଲକ୍ଷ୍ନୈକୁ ଆସିବା ପରେ ‘ପ୍ରଥମେ ଆପଣ’ ଫର୍ମୁଲା ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରେ। ‘ଆପଣ ପ୍ରଥମେ’ ଅର୍ଥାତ୍ ଯଦି ରୋହିତ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଟସ୍ ଜିତି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କୁହନ୍ତି, ତେବେ ରୋହିତ କେବଳ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଦେବେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେମାନେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ଭାରତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛି ଏବଂ ସେସବୁ ଜିତିଛି। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବାଧୀନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ନମ୍ବର ଓ୍ୱାନ ରହିଛି। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଥିବା ଫର୍ମକୁ ଦେଖିଲେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଏହା ସେମିଫାଇନାଲକୁ ଯିବ। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଗୋଟିଏ ପ୍ରକାର ଶୈଳୀରେ ଜିତିଛି ଯାହା ଏହିଠାରେ ରୋହିତଙ୍କ ପାଇଁ ଟେନସନ ହୋଇପାରେ।

Advertisement

ଭାରତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ପାକିସ୍ଥାନ, ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହି ସମସ୍ତ ବିଜୟରେ ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ସାଧାରଣ ରହିଛି। ଦ୍ବିତୀୟରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତ ଏହି ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ଅର୍ଥାତ୍ ଅଦ୍ୟାବଧି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟାଟରମାନେ ଏକ ଚମତ୍କାର କାମ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡାଇବା ବେଳେ ଦଳକୁ ବିଜୟ ଆଡକୁ ନେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବୋଲରଙ୍କ ଆଗରେ ପ୍ରକୃତ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଆସିନାହିଁ।

ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ନିର୍ଦ୍ଦାରିତ ରନ ମଧ୍ୟରେ ବାନ୍ଧି ରଖିବାରୁ ସୁଯୋଗ ପାଇ ନାହାନ୍ତି। ଏବଂ ଯଦି ରୋହିତ ସେମିଫାଇନାଲ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ଏହିପରି ପରୀକ୍ଷା ନକରନ୍ତି, ତେବେ ଭବିଷ୍ୟତ ହେବାକୁ ଥିବା ମ୍ଯାଚରେ ଭାରତ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରେ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରୋହିତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଉଚିତ ଯେତେବେଳେ ସେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଅର୍ଥାତ ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯିବା ଦରକାର ଯେ ଦ୍ବିତୀୟରେ ବୋଲିଂ କରିବେ। ଏହାଦ୍ୱାରା ପାଞ୍ଚ ବୋଲରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆହୁରି ଜୋରଦାର ହୋଇପାରିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.